Get Adobe Flash player

Miejscowości wchodzące w skład parafii

 • Kaszuby;
 • Maszów kol.;
 • Międzylesie kol.;
 • Mościska kol.;
 • Mościska w.;
 • Płonka kol.;
 • Płonka Księż.;
 • Płonka Podleśna;
 • Płonka w.;
 • Płonka Wschodnia;
 • Płonka Zachodnia;
 • Równianki;
 • Wierzbica kol.;
 • Wierzbica w.;

Ewangelia na dziśSobota 2021-01-16, I tydz. zwykły

Mk 2,13-17

Jezus wyszedł znowu nad jezioro. Cały lud przychodził do Niego, a On go nauczał. A przechodząc, ujrzał Lewiego, syna Alfeusza, siedzącego na komorze celnej, i rzekł do niego: «Pójdź za Mną!» Ten wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w jego domu przy stole, wielu celników i grzeszników siedziało razem z Jezusem i Jego uczniami. Wielu bowiem było tych, którzy szli za Nim. Niektórzy uczeni w Piśmie, spośród faryzeuszów, widząc, że je z grzesznikami i celnikami, mówili do Jego uczniów: «Czemu On je i pije z celnikami i grzesznikami?» Jezus, usłyszawszy to, rzekł do nich: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników».