Get Adobe Flash player

Miejscowości wchodzące w skład parafii

 • Kaszuby;
 • Maszów kol.;
 • Międzylesie kol.;
 • Mościska kol.;
 • Mościska w.;
 • Płonka kol.;
 • Płonka Księż.;
 • Płonka Podleśna;
 • Płonka w.;
 • Płonka Wschodnia;
 • Płonka Zachodnia;
 • Równianki;
 • Wierzbica kol.;
 • Wierzbica w.;

Ewangelia na dziśŚroda 2020-10-28, ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA

Łk 6, 12-19

W tym czasie Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc spędził na modlitwie do Boga. Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i wybrał spośród nich dwunastu, których też nazwał apostołami: Szymona, którego nazwał Piotrem; i brata jego, Andrzeja; Jakuba i Jana; Filipa i Bartłomieja; Mateusza i Tomasza; Jakuba, syna Alfeusza, i Szymona z przydomkiem Gorliwy; Judę, syna Jakuba, i Judasza Iskariotę, który stał się zdrajcą. Zeszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu; przyszli oni, aby Go słuchać i znaleźć uzdrowienie ze swych chorób. Także i ci, których dręczyły duchy nieczyste, doznawali uzdrowienia. A cały tłum starał się Go dotknąć, ponieważ moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich.